Брънсън става четвъртият играч на Никс с последователни мачове с 40 точки, води Ню Йорк пред Кингс
AP News | 2024-03-17 | 07:08:33

САКРАМЕНТО, Калифорния (AP) — Джалън Брънсън отбеляза 42 точки, превръщайки се в четвъртия играч в историята на франчайза с 40 или повече последователни мачове, а Ню Йорк Никс победиха Сакраменто Кингс с 98-91 в събота вечер.

Брунсън имаше 45 точки при победата в четвъртък срещу Портланд, седмият му мач от 40 точки за сезона. Той е първият играч на Никс, който достига тази сума в последователни мачове след Кармело Антъни на 19 и 21 февруари 2014 г.

Бърнард Кинг и Патрик Юинг от Залата на славата са другите Никс, които го правят .

Донте Ди Винченцо отбеляза 15 точки, а Джош Харт имаше 9 точки и 12 борби. Айзая Хартенщайн беше сила в защитата, като блокира пет изстрела и грабна 14 борби, заедно със седем точки.

Домантас Сабонис поведе Кралете с 21 точки и 14 борби за своя 49-и пореден дабъл-дабъл.

Де'Аарън Фокс добави 20 точки, девет асистенции и седем борби, но беше държан на стрелба от 5 за 19. Малик Монк вкара 18 от пейката.

Сакраменто падна до 0-8, когато отбеляза по-малко от 100 точки, тъй като Ню Йорк имаше своя пети пореден съперник под това число.

Това беше първата загуба на Кингс, когато допуснаха по-малко от 100 точки, отпадане към 6-1.

Мачът включваше 20 смени на преднината и 13 равенства.

Никс ​​водеха с 53-48 на полувремето и увеличиха предимството до девет в началото на третата четвърт след двойка пропуски на Брънсън.

Сакраменто отговори със серия 15-4, за да поведе с 63-61, но Ню Йорк поведе със 75-74 в четвъртата четвърт.

Никс ​​надиграха Кингс с 23-17 в последния период.

Никс: в Голдън Стейт в понеделник вечер.

Кралете: приемат Мемфис в понеделник вечер.